Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Zaproszenie na koncert kolęd

W imieniu ks. proboszcza Mieczysława Pośpiecha zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się w zabytkowym kościele w Ochli.

Kościół parafialny pw. Świętej Trójcy w Ochli zbudowany został najprawdopodobniej już w 2 poł. XIII w. W XV w. powiększono go o zakrystię, a w XVIII w. – o kruchtę. W 1983 od zachodu dostawiono wieżę. Zabytek był wielokrotnie remontowany. Od 1525 do 1654 pozostawał w rękach ewangelików. Jest budowlą orientowaną, murowaną z kamienia i rudy darniowej, salowy z trójbocznym zamknięciem od wschodu, zakrystią od północy, kruchtą od południa i wieżą od zachodu, nakryty dachem dwuspadowym, od wschodu przechodzącym w wielospadowy. Wnętrze nawy przekryte jest stropem, zaś zakrystia sklepieniem kolebkowym. Na zewnątrz kościół jest nietynkowany, częściowo oskarpowany, zachował gotycki wygląd.

Koncert kolęd ma zwrócić uwagę na brak istotnego elementu wyposażenia świątyni – organów piszczałkowych. W ten sposób rozpoczęta zostanie kwesta na rzecz ich zakupu do kościoła. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

PLAKAT 

 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content