Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Zaproszenie na warsztat dla młodych aktywistów w ramach projektu PoleDziałania

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji Wspomagania Wsi pragniemy zaprosić młodzież w wieku 16-19 lat z miejscowości do 20 tys. mieszkańców na warsztat dla młodych aktywistów w ramach naszego nowego projektu PoleDziałania.

Będziemy bardzo wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o projekcie wśród młodych osób. Do wiadomości dołączony jest plakat (link do pobrania plakatu). Zachęcamy do wydrukowania go i powieszenia w widocznym miejscu. Przesyłamy też link do posta promującego projekt na Facebooku Fundacji Wspomagania Wsi (przypięty na górze strony) z prośbą o udostępnienie go na profilach Państwa organizacji.

 

Co przygotowaliśmy dla uczestników?

W nadchodzących miesiącach zaprosimy zrekrutowanych uczestników projektu na weekendowe spotkanie regionalne (w Łowiczu), żeby z pomocą doświadczonych moderatorów dowiedzieć się od młodych ludzi, jakie inicjatywy chcieliby przedsięwziąć w swoim środowisku lub co chcieliby w nim zmienić. Będzie to też okazja do integracji i miłego spędzenia czasu w gronie podobnie myślących zapaleńców.

Następnie wspólnie opracujemy program warsztatów jesiennych (w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim, 11-13.10.2019 r.), które dostarczą uczestnikom takiej wiedzy i umiejętności dot. działań społecznych, jakich oczekują i jakie wynikają z ich potrzeb. Również tam, oprócz pracy warsztatowej, będzie dużo czasu na poznawanie się i zabawę.

 

Czego będą mogli się nauczyć na warsztacie jesiennym? Kluczowe, ale nie jedyne zagadnienia to:

• Praca metodą projektową – od rozpoznania potrzeb ludzi do zaplanowania i przeprowadzenia działania

• Zawieranie partnerstw z lokalnymi instytucjami – władzami samorządowymi i przedsiębiorcami

• Rekrutacja członków zespołu i komunikacja w grupie

• Radzenie sobie z formalnościami projektowymi

• Promowanie swoich projektów w społeczności wiejskiej

• Zdobywanie środków na działania społeczne w małej gminie lub miasteczku

Stawiamy na dialog między nami a młodzieżą od samego początku do końca. Inicjatywy uczestników, które narodzą się w trakcie projektu lub po nim, będą mogły liczyć na wsparcie mentorskie z naszej strony.

Rekrutacja trwa do 15 kwietnia 2019 r.!

 

Kogo szukamy?

Uczniów/uczennic oraz absolwentów/absolwentek szkół średnich w wieku od 16 do 19 lat mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców.

Do udziału w projekcie szczególnie zaproszone są osoby, które angażowały się wcześniej w inicjatywy społeczne, wolontarystyczne, kulturalne czy polityczne. Nie jest to jednak warunek konieczny. To nic, jeśli do tej pory uczestnicy nie będą mieli na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Jeśli dokładnie opiszą nam problem społeczny w ich okolicy i zaproponują jego rozwiązanie, być może ich pierwszy projekt narodzi się podczas PolaDziałania!

 

Więcej informacji na temat projektu oraz szczegóły rejestracji znajdują się na stronie: www.fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/

 

Serdecznie zapraszamy do projektu!

 

Z poważaniem,

Jędrzej Godlewski

Koordynator projektu PoleDziałania

 

 

Fundacja Wspomagania Wsi

ul. Bellottiego 1

01-022 Warszawa

 

 

Zobacz również

Brzeźnica - figura św. Jana Nepomucena skradziona z kapliczki przed plebanią

Barokowa figura św. Jana Nepomucena z kapliczki przed plebanią w Brzeźnicy

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: kapliczka usytuowana przed plebanią przy ob. ul. Zielonogórskiej 25 w miejscowości Brzeźnica,  gm. Brzeźnica, pow. żagański Autor / warsztat:

Seminarium w Mierzęcinie 2024

Seminarium w ramach cyklu „Konferencje konserwatorskie – architektura i budownictwo drewniane” w Mierzęcinie

Seminarium w ramach cyklu „Konferencje konserwatorskie – architektura i budownictwo drewniane” to był temat dzisiejszego spotkania w Mierzęcinie, zorganizowanego przez

Konferencja PKN ICOMOS „Autentyzm zabytków" 2024

Konferencja PKN ICOMOS „Autentyzm zabytków”

Podczas konferencji PKN ICOMOS, która odbyła się w dniach 2-3 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie  pt. „Autentyzm zabytków

Zobacz również

Skip to content