Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Lokacja: Brzeźno

Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Brzeźnie gm. Lubiszyn wpisano do rejestru zabytków

Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków dawny kościół ewangelicki, obecnie rzymskokatolicki kościoła filialnego pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Brzeźnie. Świątynię, o cechach stylistycznych neogotyku, wzniesiona w 1867 r. Kościół w Brzeźnie to budowla wzniesiona na kamiennej podmurówce, w konstrukcji ryglowej, o wypełnieniu cegłą. Jest ona orientowana na

Brzeźno, gm. Lubiszyn, pow. gorzowski – kościół filialny pw. Narodzenia NMP

Pierwotnie ewangelicki, został wzniesiony w 1867, w konstrukcji szkieletowej. Prostokątny w planie, z pięcioboczną absydą prezbiterialną, nakryty jest dachami dwuspadowym i wielospadowym. Pośród budowli sakralnych wyróżnia się dekoracyjnym układem elementów konstrukcyjnych.

Brzeźno – kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny

Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Brzeźnie, gmina gm. Lubiszyn, pow. gorzowski Zlokalizowane na planie wielodrożnicy Brzeźno położone jest na granicy województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. W centrum niewielkiej wsi wzniesiono na rozległym placu orientowany kościół. Teren przykościelny oddzielony jest od pozostałych zabudowań niewysokim płotem drewnianym. W obrębie placu w 1967 r. wzniesiono dzwonnicę. 

Skip to content