Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Lokacja: Buków

Buków, gm. Sulechów, pow. zielonogórski – pałac (obecnie szkoła)

Został zbudowany w 1849 w kształcie nawiązującym do architektury renesansowej. W 50.latach XX w. był remontowany z adaptacją na szkołę. Murowany, założony jest na planie prostokąta z ryzalitami od wschodu i zachodu oraz wieżą od południa, nakryty dachami trzy- i czterospadowymi. Zachowała się stolarka i wystrój sztukatorski z czasu budowy.

Buków, gm. Sulechów, pow. zielonogórski – kościół filialny pw. św. Józefa Oblubieńca

Zbudowany ok. poł. XIX w., neoromański, salowy na planie prostokąta z wieżą od zachodu, nakryty dachem dwuspadowym.

Buków, park pałacowy

Park pałacowy położony jest w zach. części wsi Buków (niem. Buckow), po prawej stronie drogi w kierunku Kalska, z której to prowadzi główny wjazd na teren założenia. Powierzchnia parku wynosi 4 ha, zajmując obszar na planie nieregularnego prostokąta. Obszar założenia ograniczają od pn. i wsch. zabudowania folwarczne, od strony zach.

Buków – Pałac

Pałac zlokalizowany jest w zachodniej części wsi, po prawej stronie drogi prowadzącej do Kalska. Położony jest w południowej części zespołu parkowo-folwarcznego. Otoczony roz­ległym parkiem krajobrazowym, za którym od wschodu rozciąga się obszerne podwórze gospodarcze. Prostokątny w rzucie plac zamykają z trzech stron zabudowania folwarczne. Budynek użytkowany jest przez szkołę podstawową

Skip to content