Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Dotacje na prace przy zabytkach – podpisanie umów

W dniu 16 czerwca 2014 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., w obecności Pana Jerzego Ostroucha Wojewody Lubuskiego, podpisane zostały umowy o przyznaniu dotacji celowych z budżetu Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane planowane do wykonania przy zabytkach w 2014 r. Środki budżetowe przyznane zostały następującym właścicielom zabytków:
1. Gmina Krosno Odrzańskie – na roboty zabezpieczające przy uszkodzonym fragmencie murów obronnych przy ul. Słonecznej w Krośnie Odrzańskim (25 000 zł)
2. Gmina Kożuchów -na roboty budowlane przy uszkodzonej bastei przy ul. Chopina w Kożuchowie – II etap.  (25 000 zł)
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli – na konserwację i restaurację sygnaturki dawnego Zboru Braci Morawskich w Nowej Soli  (25 000 zł)
4. Powiat Zielonogórski Zespół budynków dawnego sanatorium w Trzebiechowie – na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy tarasie i schodach zewnętrznych (25 000 zł)
5. Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gościkowie-Paradyżu- na II etap prac konserwatorskich przy barokowym ołtarzu głównym w kościele pw. św. Marcina z Tours i Wniebowzięcia NMP w Gościkowie –Paradyżu  (25 000 zł)
6. Parafia Rzymkskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Krzeszycach – na  remont kościoła filialnego w Okszy – I etap (20 000 zł)
7. Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Chotkowie – na prace konserwatorskie i restauratorskie przy skrzydłach gotyckiego tryptyku w kościele parafialnym w Chotkowie (6 000 zł)
8. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu – na prace konserwatorskie polichromii prezbiterium kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu (10 000 zł)
9. Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Drągowinie – na prace konserwatorskie i restauratorskie przy ceramicznej posadzce prezbiterium wczesnogotyckiego kościoła w Niwiskach (10 000 zł)
10. M. Patecki, – na prace zabezpieczające szczytu, przemurowanie i zabezpieczenie ściany północnej, odgruzowanie renesansowego dworu w Przybyszowie, uszkodzonego w wyniku katastrofy budowlanej (20 000 zł)
11. Parafia Rzymskokatolicka pw. Zwiastowania NMP w Bożnowie – na prace konserwatorskie i restauratorskie przy trzech osiemnastowiecznych epitafiach z elewacji kościoła Chrobrowie, uszkodzonych w wyniku katastrofy budowlanej  (13 000 zł)
12. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy w Bobrówku – na remont dachu,  wzmocnienie fundamentów zakrystii kościoła filialnego pw. św. Piotra i Pawła w Lubiczu (20 000 zł)
13. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie – na naprawę ceglanej fasady i pokrycia dachu wież i sterczyn kościoła parafialnego pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie (20 000 zł)
14. A. Michoński, – na zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych i dostępem osób postronnych pałacu w Bojadłach (6 000 zł)
15. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa w Lubnie – na remont dachu, wzmocnienie belki stropowej kościoła w  filialnego Matko Bożej Królowej Świata w Stanowicach (15 000 zł)
16. Parafia Rzymskokatolicka pw. Matko Bożej Gromnicznej w Kożuchowie – na II etap prac konserwatorskich barokowego ołtarza głównego z obrazami Georga Lichtenfelsa St. w kościele parafialnym w Kożuchowie (10 000 zł)
17. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Mycielinie – na prace konserwatorskie i restauratorskie  przy gotyckim ołtarzu pw. Ostatniej Wieczerzy z kościoła parafialnego w Mycielinie – IV etap  (2 000 zł)
18. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława w Łęgowie – na wymianę instalacji elektrycznej w kościele filialnym w Klępsku (20 000 zł)
19. Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie – na prace konserwatorskie i restauratorskie przy barokowym ołtarzu pw. Trójcy Świętej w kościele parafialnym w Szprotawie
(10 000 zł)
20. Parafia Rzymskokatolicka pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku – na remont pokrycia dachowego na kościele w Chlastawie (20 000 zł)
21. Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu – na odtworzenie schodów wewnętrznych, stolarki drzwiowej i okiennej, wewnętrznej konstrukcji drewnianej I kondygnacji, portalu wraz ze sztukateriami, tynkowanie i malowanie elewacji wieży, montaż instalacji odgromowej wieży kościoła parafialnego w Otyniu, zniszczonej w wyniku katastrofy budowlanej
(10 000 zł)
22. Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Świętej w  Gubin – na prace konserwatorskie przy balustradzie empory za ołtarzem i trzech ołtarzowych rzeźbach pełnoplastycznych należących do wyposażenia kościoła filialnego w Sękowicach (5 000 zł)
23. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bytnicy- na ostatni etap prac konserwatorskich empory organowej wraz z podporami i schodami w kościele filialnym w Budachowie (7 000 zł)
24. Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Słońsku – na prace konserwatorskie przy 8 szt. skórzanych aplikacji zdobiących filary kościoła w Słońsku (8 000 zł)

 

Zobacz również

Komplet sześciu barokowych świeczników ołtarzowych

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: kościół fil. pw. św. Klemensa w miejscowości Borów Polski, gm. Nowe Miasteczko, pow. nowosolski, woj. lubuskie Autor

Skarb ze Szprotawy wśród 10 najważniejszych odkryć polskiej archeologii 2023 r.!

Kwartalnik „Archeologia Żywa” ogłosił niedawno wyniki plebiscytu 10 najważniejszych odkryć polskiej archeologii 2023. Archeologiczne Sensacje 2023. Niezmiernie miło jest nam

Konkurs „Zabytek Zadbany” edycja 2024

Trwa kolejna edycja konkursu „Zabytek Zadbany”.  Jest to doroczny konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków, którego

Skip to content