Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Zaduszki w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej we Wschowie

 W dzień modlitw za dusze zmarłych, 2-go listopada, Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na spotkanie w miejscu szczególnej pamięci o przeszłych mieszkańcach Wschowy i wspólne zapalenie Światełka.

Tegoroczne Zaduszki w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej będą chwilą dla miłośników poezji, spektaklem słowa, obrazu, dźwięku i światła. Elementy te poprowadzą uczestników spotkania, które rozpocznie się o godz. 16.00 inscenizacją: „Zanim odejdziesz”  w wykonaniu grupy poetycko-muzycznej „Sedno” działającej przy CKiR, prowadzonej przez Leokadię Łopusiewicz. 
Częścią wydarzenia będzie też Galeria Lapidarium, a w niej instalacja obrazu/dźwięku/światła: „Pobrane”. Autorki Joanna Wojciechowska i Aneta Kokocińska stworzyły projekt pt.: KONTEKST WSCHOWA, którego intencją jest przekaz myśli, wzbudzanie refleksji oraz inspiracja wschowian do własnych artystycznych działań w ramach przestrzeni miasta.  Instalacja, którą od 1. listopada można będzie zobaczyć w Galerii Lapidarium jest częścią tego projektu. Dopełnieniem wystawy jest strona internetowa: www.kontekstwschowa.pl, która ożyje wraz z otwarciem ekspozycji. 
„LECTOR, UT VIVAS DISCE MORI” (Czytelniku, śmierć uczy życia) – niechaj te słowa z płyty epitafijnej burmistrza Mikołaja Chwałkowskiego (zm.1651) już dziś nastroją do spotkania w Lapidarium –  przestrzeni ważnej z pozycji pojedynczego człowieka, ale też dla pamięci zbiorowej i naszego narodowego dziedzictwa.
O godzinie 16.30 wspólnie zapalimy Światełko Pamięci jako dowód szacunku wobec minionych pokoleń wschowian.
 
 
 

Zobacz również

Badania nad kościołami na obszarze pow. żarskiego – spotkanie z dr Anną Polak, dr. Pawłem Karpem, dr. Adamem Górskim

Spotkanie Noworoczne 05.01.2023 r. piątek start; 17.00 kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębince (pow. żarski) PROGRAM 17.00 Koncert Kolęd

Kożuchów – promocja publikacji

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej oraz Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie zapraszają na promocję publikacji posesyjnej poświęconej miejscowościom Broniszów i Radwanów

Table of Contents

Skip to content