Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Zapraszamy na Seminarium parkowe do Brodów

Wzorem ostatnich lat, w dniach 25-26 października 2013 r., w parku pałacowym w Brodach gm. Brody, odbędzie się kolejne polsko-niemieckie seminarium parkowe, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Warto przypomnieć, że 24 kwietnia 2008 r.  podpisano porozumienie o współpracy na rzecz organizacji polsko-niemieckiego seminarium parkowego w Brodach. Sygnatariuszami porozumienia byli: Wójt gminy Brody, C. Wecke (koordynator projektu, autor projektu), Landesverein Sächsischer Heimatschutz e.V., Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Wojewódzki Konserwator Przyrody, Burmistrz Forst, Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Brody, Fördersverein Fürst-Pückler-Reggion e.V i Powiatowy Urząd Pracy w Żarach.
Celem seminarium parkowego jest zintegrowanie mieszkańców na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, włączenie ich do działań na rzecz parku a docelowo budowa „społeczeństwa obywatelskiego”. Stanowi ono rodzaj pracy społeczne, do której włączają się wszyscy chętni jako wolontariusze, aby pod nadzorem specjalistów wykonywać proste prace pielęgnacyjne w określonym fragmencie parku.
Pierwsze seminarium parkowe w Brodach zorganizowane zostało w dniach 23-25 października 2009 r. i było pierwszym w naszym województwie przedsięwzięciem tego typu. Projekt ten kontynuowano w następnych latach.

Program seminarium do pobrania

Karta zgłoszeniowa

Zobacz również

Badania nad kościołami na obszarze pow. żarskiego – spotkanie z dr Anną Polak, dr. Pawłem Karpem, dr. Adamem Górskim

Spotkanie Noworoczne 05.01.2023 r. piątek start; 17.00 kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębince (pow. żarski) PROGRAM 17.00 Koncert Kolęd

Kożuchów – promocja publikacji

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej oraz Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie zapraszają na promocję publikacji posesyjnej poświęconej miejscowościom Broniszów i Radwanów

Table of Contents

Skip to content