Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Formularz zgłaszania strat w zabytkach spowodowanych np. wichurą, katastrofą budowlaną, powodzią, etc.

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłaszania strat w zabytkach spowodowanych np. wichurą, katastrofą budowlaną, powodzią, kradzieżą, etc.

Zgłoszenia strat proszę wysyłać na adres: sekretariat.zgora@lwkz.pl 

Zgodnie z treścią art. 28 p. 1  ustawy z dnia 23 lipca 2003 r.  o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. z 2018, poz. 2067) właściciel lub posiadacz zabytku wpisanego do rejestru lub zabytku znajdującego się w wojewódzkiej ewidencji zabytków zawiadamia wojewódzkiego konserwatora zabytków o uszkodzeniu, zniszczeniu, zaginięciu lub kradzieży zabytku, nie później niż w terminie 14 dni od dnia powzięcia wiadomości o wystąpieniu zdarzenia. 

Uprzejmie przypominamy iż, zgodnie z treścią art.  107a.  ust.1  p. 1 cyt. ustawy,  właściciel lub posiadacz zabytku wpisanego na Listę Skarbów Dziedzictwa albo wpisanego do rejestru lub innego zabytku znajdującego się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, który nie powiadomił odpowiednio ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego albo wojewódzkiego konserwatora zabytków o uszkodzeniu, zniszczeniu, zaginięciu lub kradzieży zabytku, nie później niż w terminie 14 dni od dnia powzięcia wiadomości o wystąpieniu zdarzenia,  podlega karze pieniężnej w wysokości od 500 do 2000 zł.

Zobacz również

Żagań - kościół WNMP - zbiornik lavabo fot. 1964 r.

Barokowy zbiornik na wodę

Miejsce kradzieży/ zaginięcia: zakrystia II kościoła parafialnego pw. Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Żagań,  gm.  Żagań o statusie miejskim, pow.

IV Lubuska Sesja Sprawozdawcza

IV Lubuska Sesja Sprawozdawcza pt. „Badania archeologiczne na terenie województwa lubuskiego w latach 2023–2024

W dniach 20–21 marca 2025 r. w pałacu Książęcym Lobkowitzów w Żaganiu (obecnie Żagański Pałac Kultury) odbyła się IV Lubuska

Pod koniec grudnia 2024 r. ukazał się kolejny tom Lubuskich Materiałów Konserwatorskich

Z końcem ubiegłego roku ukazał się kolejny tom rocznika Lubuskie Materiały Konserwatorskie, z którym można się zapoznać- link poniżej.  Dziękujemy

Zobacz również

Skip to content