Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

 Jazz w pałacu w Wiechlicach

W dniu 11 sierpnia 2017 r. odbyła się w pałacu  w Wiechlicach kolejna z zaplanowanych w tym roku imprez związanych z popularyzacją zabytkowych rezydencji województwa lubuskiego, w ramach cyklu koncertów jazzowych. Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni CK we współpracy z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i właścicielem pałacu w Wiechlicach zorganizowało koncert, na którym wystąpili Jacqes Kuba Segen i Mateusz Pałka Trio. Jak poprzednio nie zawiodła publiczność. Blisko 150 osób przybyło do Wiechlic aby wysłuchać koncertu i zwiedzić pałac.
Obecnie w pałacu i otaczających go dawnych obiektach gospodarczych oraz niewielkim parku funkcjonuje hotel. Pałac wzniesiony ok. 1790. W 2. poł. XIX w. został rozbudowany – do elewacji ogrodowej dobudowano skrzydło z reprezentacyjną klatką schodową, a do fasady – portyk. Niektóre pomieszczenia wnętrza wzbogacono skromnym sztukatorskim wystrojem  (kominek, fasety, obramienia i rozety na sufitach). Dzięki osobistemu zaangażowaniu i pasji właściciela, będący pod jego opieką zabytkowy zespół odzyskał dawną świetność. Prace konserwatorsko-restauratorskie  prowadzono ze szczególną pieczołowitością. Adaptacja pałacu została wykonana z pełnym poszanowaniem pierwotnego układu funkcjonalnego oraz oryginalnej substancji zabytku.
 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content