Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Konferencja w zakresie ochrony przeciw pożarowej dla księży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

 W dniach 25 września i 2 października 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie—Paradyżu została zorganizowana konferencja poświęcona problematyce ochrony przeciwpożarowej zabytkowych świątyń na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Inicjatorem konferencji był Lubuski Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp, przy współpracy z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
W trakcie spotkań omówiono m.in. utrudnienia w prowadzeniu działań gaśniczych podczas pożarów obiektów sakralnych na przykładzie pożaru Katedry NMP w Gorzowie Wlkp., przedstawiono statystykę pożarową obiektów sakralnych, określono przeciwpożarowe wymagania budowlane i instalacyjne zapewniające bezpieczną eksploatację obiektów sakralnych, wymagania ppoż. wynikające z przepisów oraz wiedzy technicznej. Pani Kamila Domagalska Zastępca Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków omówiła problematykę ochrony przeciwpożarowej i antywłamaniowej zabytkowych świątyń woj. lubuskiego.
 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content