Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Lokacja: Bonów

Bonów, gm. Bytom Odrzański, pow. nowosolski – dwór

 W obecnej postaci został ukształtowany w 4. ćw. XIX w. W wyniku gruntownej przebudowy barokowej siedziby. Obiekt jest murowany, prostokątny w założeniu, z pozornym ryzalitem od frontu, parterowy z wystawką nad ryzalitem, nakryty dachem dwuspadowym, ujętym schodkowymi szczytami. Do dworu przylega niewielkie założenie parkowe z XIX w.

Bonów, park dworski

Zespół dworski zlokalizowany jest w zach. części wsi Bonów (niem. Baunau). Centralną część założenia zajmuje dwór, po którego pd. stronie znajduje się XVIII i XIX-w. zabudowa folwarczna, skupiona wokół prostokątnego podwórza. Od pn. do budynku dworu przylega niewielkie, ok. 2 ha założenie parkowe oraz teren dawnego ogrodu gospodarczego. Od pd.

Bonów – Zespół dworski

Zespół dworski zlokalizowany jest w zachodniej części wsi. Dwór zajmuje centralną część założenia, po którego południowej stronie znajduje się zabudowa folwarczna, skupiona wokół prostokątnego podwórza, a po północnej skromne założenie parkowe o charakterze krajobrazowym wraz z dawnym ogrodem warzywnym. Wieś Bonów powstała przypuszczalnie w XIV wieku. Pierwszy raz miejscowość wzmian­kowana

Skip to content