Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Lubuskie Spotkania z Zabytkami w Lubniewicach

W dniu 23 maja 2014 r. w Lubniewicach zorganizowane zostały kolejne Lubuskie Spotkania z Zabytkami. Organizatorem imprezy, adresowanej do mieszkańców Lubniewic, regionalistów, historyków, archeologów oraz osób zainteresowanych dziedzictwem kulturowym naszego regionu, był Burmistrz Lubniewic, Towarzystwo Przyjaciół Lubniewic i Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Goście wysłuchali interesującego referatu prof. Wojciecha Chudziaka z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, który opowiedział w wynikach podwodnych badań archeologicznych na terenie naszego województwa oraz w szczególności – badań prowadzonych na jeziorze Lubiąż w Lubniewicach.
Dr Sibylle Badstuebner-Groeger z „Koła przyjaciół zamków i ogrodów Marchii” (Freundkreis Schlösser und Gärten der Mark) zaprezentowała serię wydawniczą poświęconą „Zamkom i Ogrodom Nowej Marchii”, w ramach której spopularyzowano już kilkanaście rezydencji z terenu naszego województwa. Zaprezentowano też najnowszą z tych publikacji poświęconą pałacom Lubniewic, którą przybliżyła jej autorka pani Barbara von Campe.
 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content