Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Lubuskie Spotkania z Zabytkami w Żarach

W dniu 30 maja 2016 r. w Żarach odbyły się kolejne Lubuskie Spotkania z Zabytkami połączone z promocją najnowszej publikacji o zamku i pałacu w Żarach, która wydana została w ramach polsko-niemieckiej serii „Zamki i ogrody Nowej Marchii”. Organizatorami Spotkań byli Burmistrz Żar, Dyrektor Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach i Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Pani Danuta Madej Burmistrz Żar powitała licznie przybyłych gości i zaprezentowała Żary jako miasto o walorach kulturowych i gospodarczych. Szczególnym gościem Spotkań była Pani dr Sibylle Badstuebner-Groeger, przewodnicząca Koła Przyjaciół Zamków i Ogrodów Marchii zs. w Berlinie. Dzięki jej staraniom, już od ponad dekady, ukazują się publikacje poświęcone rezydencjom, parkom i zabytkom sakralnym na pograniczu polsko-niemieckim. Przybliżyła ona działalność stowarzyszenia na rzecz popularyzacji dziedzictwa kulturowego. Na zakończenie Pani dr Barbara Bielinis-Kopeć Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków przedstawiła historię zespołu rezydencjonalnego w Żarach, przypominając o jego świetności. Następnie uczestnicy przeszli do Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach, gdzie zapoznali się ze zbiorami tej placówki. Jak zawsze w imprezie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Żar, dyrektorzy szkół, instytucji kultury i młodzież ale również regionaliści, społeczni opiekunowie zabytków oraz samorządowcy.

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content