Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Spotkanie w Neuzelle w sprawie ponadgranicznego projektu

W dniu 13 lutego 2018 r. zorganizowano w Neuzelle ostatnie już robocze spotkanie związane z realizacją projektu polskich i niemieckich uczniów szkół w Zielonej Górze, Neuzelle i Poczdamie, przy współpracy z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Konserwatorem Kraju Związkowego Brandenburgia. Polsko-niemiecki projekt „Młode spojrzenie na stare – pałace i dwory w Polsce i w Niemczech”, który realizowany jest od ubiegłego roku, zakończy wystawa zdjęć uczniów, dokumentujących wybrane przez nich zabytki rezydencjonalne oraz publikacja.
Praca nad projektem stworzyła młodzieży niecodzienny kontakt z zabytkami, umożliwiła praktyczne zdobywanie wiedzy i nowych doświadczeń, pobudziła aktywność i kreatywność, a także docenianie kulturowych wartości regionu przygranicznego.
Rezultaty projektu zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności w formie wspólnej, dwujęzycznej wystawy i publikacji książkowej. Wystawa objazdowa otwarta zostanie najpierw w Neuzelle, następnie w Brandenburgu nad Havelą, a 7 września 2018 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, gdzie będzie można ją oglądać do 12 października 2018 r.
 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content