Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Srebrna odznaka „Za opiekę nad zabytkami” dla naszej koleżanki Karoliny Idyjan

W dniu 20.04.2021 r. Pani Karolina Idryjan Kierownik Wydziału Zabytków Nieruchomych w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Zielonej Górze otrzymała z rąk Pana Wojciecha Perczaka Wicewojewody Lubuskiego, przyznaną przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – srebrną odznakę za opiekę nad zabytkami. Wręczenia dokonano w Zatoniu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.
Pani K. Idryjan specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu ochrony zabytków, prezentując szeroki wachlarz wiedzy i umiejętności dotyczących architektury i budownictwa oraz teorii konserwacji zabytków. Jest absolwentką Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, gdzie w 2010 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku ochrona dóbr kultury o specjalności konserwatorstwo. Jest autorką opracowań z zakresu historii sztuki m.in na stronie internetowej „Pałace i Parki Środkowego Nadodrza”, opisywała też prace prowadzone przy zabytkach w "Lubuskich Materiałach Konserwatorskich". Nadzorowała prace przy wielu ważnych inwestycjach realizowanych w zabytkach na terenie naszego województwa, w tym w zespole pałacowo-parkowym w Zatoniu-Zielonej Górze. Nie raz dała się poznać jako osoba niezwykle kompetentna, życzliwa i pomocna innym. Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia i serdecznie gratulujemy.


 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Szkolenie lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich

Zakończyliśmy właśnie kolejne z cyklicznych szkoleń lubuskich i brandenburskich służb konserwatorskich, które odbyło się w Słońsku i Ośnie Lubuskim. Zaprezentowaliśmy

Table of Contents

Skip to content