Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

 VI seminarium parkowe w Brodach

W dniach 3-5 listopada 2017 r. po raz szósty miłośnicy historii, regionaliści, przyrodnicy i młodzież z Polski i Niemiec  spotkali się w Brodach (powiat żarski) podczas polsko-niemieckiego seminarium parkowego. Tradycyjnie każdy z uczestników zamiast materiałów konferencyjnych otrzymał parę roboczych rękawic. Seminaria parkowe w Brodach to nie tylko wykłady, wieczory muzyczne, czy dyskusje przy kawie, ale przede wszystkim prace porządkowe na terenie zabytkowego parku przy pałacu Heinricha von Brühla.
 
Pomysłodawcą porządkowania parku, jest kierujący obecnie parkiem Pücklera w Branitz – Claudius Wecke, jego koncepcja została w większości zrealizowana do piątego seminarium w roku 2015. W tym roku po raz pierwszy, prace w parku odbyły się pod przewodnictwem dr inż. Moniki Drozdek ze Stowarzyszenia Lubuski Krajobraz Kulturowy, która przygotowała koncepcję szóstej edycji seminarium. Podczas tegorocznego spotkania uczestnicy zajęli się boskietem południowym oraz północną częścią promenady przy jeziorze.
 
Programy wieczorne umiliły koncerty muzyki barokowej, wykład Claudiusa Wecke oraz prezentacja książki dr. Christine von Brühl: "Jak przestałam być arystokratką (Out of Adel)". W niedzielę uczestnicy seminarium zwiedzili kościół  w Gębicach oraz kościół zaprojektowany przez architekta George von Bähr’a w Bieczu. Skorzystali również z wyjątkowej możliwość zwiedzenia wieży budynku bramnego przy pałacu w Bieczu – od kilku miesięcy zabezpieczanego przez grupę miłośników z Fundacji Monumenta Poloniae.
 
 

Zobacz również

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Powiatowego Konserwatora Zabytków w Świebodzinie

Starosta Świebodziński ogłosił nabór na samodzielne stanowisko – Powiatowego Konserwatora Zabytków. Ogłoszenie jest dostępne pod adresem: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski/powiatowy-konserwator-zabytkow3 Termin składania aplikacji:

Ćwiczenia obronne „ZABYTEK 2024” w Łochowicach

W dniu 11.06.2024 r. w kościele pw. Chrystusa Króla w Łochowicach przeprowadzono ćwiczenia obronne „ZABYTEK 2024”, mające na celu praktyczne

Sesja naukowa „Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości”

W dniu 24.05.2024 r. w zamku w Kożuchowie odbyła się sesja naukowa Architektura i sztuka Kożuchowa w przeszłości. Konferencję otworzył

Table of Contents

Skip to content