Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Lokacja: Krobielewo

Krobielewo, gm. Przytoczna, pow. międzyrzecki – kościół filialny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

Zbudowany w 1807 w konstrukcji szkieletowej, w kon. XIX w. został częściowo przemurowany (ściana zachodnia). Pierwotnie ewangelicki. Salowy z poligonalnym zamknięciem od wschodu, nakryty dachem dwuspadowym, załamanym w partii wschodniej. Wnętrze z drewnianym stropem opięte jest emporami.

Krobielewo – kościół filialny

Zbudowany w 1807 w konstrukcji szkieletowej, w kon. XIX w. został częściowo przemurowany (ściana  zachodnia). Pierwotnie ewangelicki. Salowy z poligonalnym zamknięciem od wschodu, nakryty dachem dwuspadowym, załamanym w partii wschodniej. Wnętrze z drewnianym stropem opięte jest emporami.  

Krobielewo – kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Krobielewie gm. Przytoczna, pow. międzyrzecki   Sołecka wieś Krobielewo położona na lewym brzegu Warty, rozwinęła się jako swobodnie ukształtowana długa ulicówka o luźnej zabudowie. We wschodniej części miejscowości, w pobliży lokalnej drogi prowadzącej do Goraja, wzniesiono kościół. Teren przykościelny wydzielono niewielkim ogrodzeniem. Charakterystyczne jest

Skip to content