Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Prace konserwatorskie i restauratorskie przy zachodnim szczycie kościoła kanoników regularnych w Żaganiu.

Zakończono kompleksowe działania konserwatorskie obejmujące szczyt zachodni oraz elewację zachodnią do wysokości dachu loggii gotyckiego kościoła kanoników regularnych w Żaganiu. Prace poprzedzono badaniami konserwatorskimi i architektonicznymi. W ramach działań konserwatorskich wykonano także konserwację znajdującej się w zwieńczeniu szczytu, unikatowej, dwustronnej, wykonanej ze złoconej blachy miedzianej, barokowej rzeźby przedstawiającej Madonnę z Dzieciątkiem, która po konserwacji, z uwagi na dużą wartość zabytkową oraz zagrożenie dla substancji obiektu, została przeniesiona i wyeksponowana w części muzealnej klasztoru. Oryginał  wieńczący szczyt kościoła zastąpiono wierną kopią obiektu, wykonaną przez konserwatorów dział sztuki.
Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu, wpisany jest do rejestru zabytków pod nr L-99 /1-4/A. Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 28 lutego 2011 r. ww. zabytek został uznany za pomnik historii.

 

Zobacz również

zakończenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy kruchcie zachodniej fary w Szprotawie

Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy kruchcie zachodniej kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Sfinansowane z funduszy Parafii i

Kościół fil. pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim – zakończenie kolejnych etapów prac remontowych i konserwatorskich

Dobiegły końca roboty budowlane wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim. Zakres prac obejmował sufit, ściany oraz posadzkę. Na

Skarb monet odnaleziony podczas badań archeologicznych w Szprotawie

Podczas ratowniczych badań archeologicznych prowadzonych w Szprotawie na ulicy Odrodzenia dokonano nieoczekiwanego odkrycia o dużym znaczeniu naukowym. Badaniami kieruje mgr.

Skip to content