Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Prace konserwatorskie przy renesansowych sztukateriach stropu dawnej kaplicy dworu w Broniszowie

Dnia 9.10.2014 r. dokonano odbioru prac konserwatorskich renesansowej dekoracji sztukatorskiej stropu dawnej kaplicy i zakrystii dworu w Broniszowie, gm. Kożuchów. Dawna kaplica zlokalizowana jest na pierwszej kondygnacji dworu, w jego północno-wschodniej części. W wyniku prac konserwatorskich pokrywająca belkowy strop dekoracja sztukatorska została oczyszczona, wzmocniona i miejscowo uzupełniona.

Przeprowadzone prace stanowiły kontynuacje zrealizowanego w roku ubiegłym zabezpieczenia konstrukcji nośnej stropu. Przed ich realizacją dekoracja pozostawała zakryta przez stemplowanie, chroniące zagrożony strop przed zawaleniem i zniszczeniem przytwierdzonych do niego cennych sztukaterii. W wyniku przeprowadzonych prac konserwatorskich strop odsłonięto, niezwykle bogata forma została uczytelniona i ukazała się dekoracja o wysublimowanym, lekkim rysunku, prezentująca wysokie walory artystyczne.

Prace dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Zobacz również

zakończenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy kruchcie zachodniej fary w Szprotawie

Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy kruchcie zachodniej kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Sfinansowane z funduszy Parafii i

Kościół fil. pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim – zakończenie kolejnych etapów prac remontowych i konserwatorskich

Dobiegły końca roboty budowlane wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim. Zakres prac obejmował sufit, ściany oraz posadzkę. Na

Skarb monet odnaleziony podczas badań archeologicznych w Szprotawie

Podczas ratowniczych badań archeologicznych prowadzonych w Szprotawie na ulicy Odrodzenia dokonano nieoczekiwanego odkrycia o dużym znaczeniu naukowym. Badaniami kieruje mgr.

Skip to content