Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Rozpoczął się kolejny etap remontu dachu kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Żaganiu.

Ufundowana jako kościół cmentarny w roku 1444 przez opata klasztoru augustianów w Żaganiu świątynia zlokalizowana została na wzniesieniu, poza ówczesnymi murami miejskimi, na miejscu istniejącej tu wcześniej kaplicy. Obiekt stoi na terenie założonego w wieku XVI, czynnego do dziś cmentarza.
Prowadzone obecnie prace stanowią kontynuację podjętych w latach poprzednich remontów konserwatorskich, które objęły dach nad barokową kaplicą, remont uszkodzonych fragmentów muru cmentarnego oraz pozwoliły na odtworzenie pierwotnego wyglądu sygnaturki kościoła.

Zobacz również

zakończenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy kruchcie zachodniej fary w Szprotawie

Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy kruchcie zachodniej kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Sfinansowane z funduszy Parafii i

Kościół fil. pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim – zakończenie kolejnych etapów prac remontowych i konserwatorskich

Dobiegły końca roboty budowlane wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim. Zakres prac obejmował sufit, ściany oraz posadzkę. Na

Skarb monet odnaleziony podczas badań archeologicznych w Szprotawie

Podczas ratowniczych badań archeologicznych prowadzonych w Szprotawie na ulicy Odrodzenia dokonano nieoczekiwanego odkrycia o dużym znaczeniu naukowym. Badaniami kieruje mgr.

Skip to content