Szukaj

Polityka prywatności
projekt i realizacja Carbo Media

Witków kościół filialny pw. Matki Bożej Rokitniańskiej i św. Michała

Zakończono prace polegające na remoncie dachu kościoła, m.in. w zakresie wymiany istniejącego pokrycia z blachy cynkowej na dachówkę ceramiczną karpiówkę układaną w łuskę. Inwestycja współfinansowana była ze środków zewnętrznych m.in. Województwa Lubuskiego, Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze, Powiatu Żagańskiego.
 
Wczesnogotycki kościół powstały pod koniec XIII w. wzniesiony został z kamienia polnego i rudy darniowej. W XVIII w. świątynia został przebudowana (przekształcono otwory okienne). W okresie reformacji obiekt  użytkowany był przez ewangelików. Jest to budowla jednonawowa z prostokątnym prezbiterium, nakryta dachem dwuspadowym. Od zachodu do korpusu kościoła znajduje się prostokątna wieża. Do prezbiterium od północy przylega kaplica, natomiast od południa zakrystia. W elewacji południowej znajdują się dwa wczesnogotyckie, kamienne portale z płaskorzeźbioną sceną Ukrzyżowania w tympanonie jednego z nich. Obiekt od 1945 r. do początku lat 90. XX w. nie był użytkowany.
 
Informacje z etapów realizacji inwestycji odnaleźć można na stronie Parafii Rzymskokatolickiej w Chichach:
http://parafia-chichy.pl/?p=167
 

Zobacz również

zakończenie prac konserwatorskich i restauratorskich przy kruchcie zachodniej fary w Szprotawie

Zakończono prace konserwatorskie i restauratorskie przy kruchcie zachodniej kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Sfinansowane z funduszy Parafii i

Kościół fil. pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim – zakończenie kolejnych etapów prac remontowych i konserwatorskich

Dobiegły końca roboty budowlane wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim. Zakres prac obejmował sufit, ściany oraz posadzkę. Na

Skarb monet odnaleziony podczas badań archeologicznych w Szprotawie

Podczas ratowniczych badań archeologicznych prowadzonych w Szprotawie na ulicy Odrodzenia dokonano nieoczekiwanego odkrycia o dużym znaczeniu naukowym. Badaniami kieruje mgr.

Skip to content